وب سایت در حال به روز رسانی است. از شکیبایی شما سپاسگزار هستیم.

منابع یابی و خرید تجهیزات صنعتی

محصولات
محصولات
سازندگان
کاتالوگ
فیلم
LOADING

پلاریمتر

محصول صنعتی
شرکت سازنده

فیلم

توضیحات فنی

پلاریمتریک ابزار علمی است که از آن برای اندازه گیری زاویه ی چرخش ایجاد شده توسط نور پلاریزه ی عبوری از میان یک ماده ی فعال از نظر نوری استفاده می شود. بعضی از مواد شیمیایی از نظر نوری فعال هستند و نور پلاریزه شده زمان عبور از این مواد، آن ها را به چپ (خلاف جهت عقربه های ساعت) یا راست (در جهت عقربه های ساعت) می چرخاند. مقداری که به واسطه آن نور ...
ادامه توضیحات

پلاریمتریک ابزار علمی است که از آن برای اندازه گیری زاویه ی چرخش ایجاد شده توسط نور پلاریزه ی عبوری از میان یک ماده ی فعال از نظر نوری استفاده می شود. بعضی از مواد شیمیایی از نظر نوری فعال هستند و نور پلاریزه شده زمان عبور از این مواد، آن ها را به چپ (خلاف جهت عقربه های ساعت) یا راست (در جهت عقربه های ساعت) می چرخاند. مقداری که به واسطه آن نور چرخش پیدا می کند با نام زاویه ی چرخش شناخته می شود.

این دستگاه شامل یک منبع نوری، دو عدسی (پلاروید یا نیکول) می‌باشد و بین عدسیها لوله‌ای قرار دارد که ماده مورد آزمایش فعالیت نوری در آن ریخته می‌شود. این قطعات به نحوی قرار می‌گیرند که ابتدا نور از میان یکی از عدسیها (پلاریزور) و بعد از لوله و سپس از عدسی دوم (آنالیزور) عبور کرده، در انتها به چشم ما می‌رسد.

پلاریمترهای دستی قدیمی ترینپلاریمتر هامی باشند که نیاز داشتند که کاربر به صورت فیزیکی، یک عنصر پلاریزه کننده را بچرخاند. در حالی که این عنصر از میان یک عنصر استاتیک دیگر در حال مشاهده است، آشکار ساز در انتهای رو به رویی یک لوله ی حاوی نمونه ی فعال از نظر نوری، قرار گرفته و کاربر از چشمان خود برای قضاوت در مورد هم ترازی زمانی که نور مشاهده می شد، استفاده می کرد. زاویه ی چرخش سپس از یک زاویه سنج ساده که در چند درجه ای پلارایزر ثابت شده بود، خوانده می شد.

امروزه مدرن ترینپلاریمترها تمام خودکار هستند و تنها نیاز به فردی برای فشار دادن یک دکمه و منتظر شدن برای بازخوانی دیجیتالی زاویه ی چرخش دارند. 

جستجوی گسترده

 عضویت ورود   ENGLISH


اگر مجموعه شما جزو صنایع مادر و معظم در فیلد پالایشگاه ، پتروشیمی ، حفاری ، نیروگاه ، معادن و فلزات ، خودروسازی ، تولید مواد غذایی و.... می باشد لطفا درخواست خود را بر روی سربرگ به فاکس 88206264 و یا ایمیل enquiry@iranindustryexpo.com بنام شرکت مهندسی و بازرگانی مشگاد ارسال فرمایید.
اگر مجموعه شما جزو بنگاه های متوسط و کوچک در فیلد تولید ، بازرگانی ، مشاوره ، پیمانکاری ، دانشگاه ، پژوهشگاه ، توزیع ، فروشگاهی وکارگاهی می باشد ، پس از عضویت و با پرداخت هزینه ( به ازای هر درخواست معادل 50 یورو ) از خدمات زیر برخوردار خواهید شد :
  • پاسخ به پرسش های فنی و دریافت مشاوره از سازنده ، دریافت کاتالوگ و اطلاعات تکمیلی
  • دريافت پرفورما از شرکت سازنده
  • اطلاع از زمان تحويل و قيمت خالص كالا
  • اطلاع از هزينه هاي حمل و ترخيص و کارمزد تا تحويل كالا به انبار شما در هر نقطه از كشور
  • دریافت پیش فاکتوررسمی ( ارزی و یا ریالی ) به روش کارمزدی
*صدور پیش فاکتور رسمی فقط به نام شرکتهای ثبت شده که دارای کد بازرگانی معتبر باشند انجام پذیر است. در صورتیکه در حین مکاتبه با شرکت سازنده مشخص شود که دارای نماینده انحصاری و یا شعبه در ایران بوده و یا به به هر دلیل شرکت سازنده از فروش کالا به بازار ایران استنکاف نماید ارایه این سرویس متوقف و وجه دریافتی به حساب کاربر عودت می شود

ادامه